Skip links

Co daje przedszkolakom nauka języka angielskiego?

To pytanie stawia sobie każdy rodzic maluszka. Czy warto zaczynać w tym wieku? Czy dziecko tego potrzebuje i co jest w stanie tak naprawdę wynieść z lekcji angielskiego?

Warto, warto i jeszcze raz warto. Przedszkolaki uczą się tak naprawdę bez przerwy. Uczą się wciąż języka polskiego, kontaktów z rówieśnikami, uczą się liczyć, ćwiczą motorykę małą i dużą, poznają świat, naszą kulturę, zasady, obyczaje… po prostu wszystko. Jednocześnie cała ta nauka opiera się na zabawie. Poznawanie i oswajanie się z językiem obcym w wieku przedszkolnym to dla nich po prostu naturalny proces, którego nie dostrzegają uczęszczając na kurs języka angielskiego, a który przynosi im wiele dodatkowych korzyści.

Wiek przedszkolny – najlepszy czas na bezstresową i efektywną naukę

Mózg maluszka nastawiony jest na przyswajanie i chłonie wszystko z otaczającego go świata. Kurs języka angielskiego to kolejna porcja zabawy w gronie rówieśników z wesołą ciocią, która po prostu mówi innym językiem. Nie rozumieją? Pytają. Nie mają oporów ani barier językowych, chętnie powtarzają nowe słowa, tak jak robią to w języku polskim. Nie wstydzą się i są swobodne, a język to po prostu narzędzie komunikacji. W ten sposób przyzwyczajają się od najmłodszych lat do obcowania z wieloma językami. Jednocześnie, ćwiczą wymowę, zapoznają się z intonacją i zwrotami, które pozostaną z nimi na długo i ułatwią im dalszą naukę języka angielskiego, która towarzyszyć im będzie przez cały proces edukacji.

Jak wyglądają lekcje? Nauka to najwspanialsza zabawa!

Na zajęciach angielskiego dla przedszkolaków ciągle dzieje się coś nowego. Są gry i zabawy, angielskie piosenki, rymowanki i całe spektrum zabaw ogólnorozwojowych. Ruszamy się, tańczymy, rysujemy, wycinamy, uczymy się współpracy, zdobywamy urocze nagrody i uczymy czerpać satysfakcję z nowych umiejętności. Doskonalimy znajomość liczb, kolorów, kształtów, pór roku, świąt i zwyczajów nie tylko polskich, ale przede wszystkim angielskich, co wyposaża dzieci w większą świadomość różnorodności naszego świata, uwrażliwia je na inne kultury, pozwala poznać tradycje ich rówieśników z innych krajów. Rozwija to wyobraźnię, dociekliwość, ciekawość i otwartość na świat. Język angielski otacza je w bajkach, filmach, a później słyszą go i mają okazję używać chociażby na pierwszych zagranicznych wakacjach.

I tak od najmłodszych lat rodzi się zainteresowanie językami obcymi, motywacja do nauki, która dzięki kursom językowym dla przedszkolaków kojarzy im się już zawsze z cudowną zabawą i mnóstwem ciekawostek oraz wspaniałych przygód i wspomnień.

Leave a comment

Zamów rozmowę. Odpowiemy na Twoje pytania.

Zostały ostatnie miejsca w grupach!

    lub zadzwoń